Trenky Ztohoven jako prohra Zemanových oponentnů

20.09.2015 20:13

Pražský Hrad ozdobily rudé trenýrky, kterými "performeři" ze skupiny Ztohoven nahradili prezidentskou standartu. Vlajka prezidenta republiky, státní symbol, se tak stal dalším symbolem boje odpůrců s pozicí Miloše Zemana na postu prezidenta ČR.

Bohužel, výsledná mediální smršť má jasného vítěze a tím je samozřejmě Miloš Zeman a jeho příznivci.

Ani sebelepší kampaň, která protestní akt ze strany Ztohoven doprovázela (navíc až s půl denním zpožděním), pak určitě nepřesvědčí Zemanovy voliče, aby na jeho naturel změnili názor a přestali ho volit. Proč taky?

Performance Ztohoven jenom obě strany utvrdila v tom, že zvolily/nezvolily správně. Tedy ve správnosti jejich volebního rozhodnutí bez změny preferencí.

Tak zvaní "sluníčkáři" a "hatefree culture" obecně sice trenky oslavují jako morální vítězství, ve skutečnosti byla ale jenom znovu prohloubena názorová propast ve společnosti. Protože jednoduše nepředstavují symbol hatefree, ale jenom normální hejt.

Protože jestli existuje něco, co by ještě někdy mohlo dát rozdělenou vlast, pak to určitě není vyvolávání dalších negativních emocí.

Jenže dělat pozivitní kampaň, která osloví všechny a nebude se přitom snažit jedny přesvědčit o jejich morální převaze nad druhými, není tak jednoduché a hlavně mediálně vděčné exhibice.

Kluci ze Ztohoven tak vlastně nikomu nepomohli, ale to slyšet určitě nechtějí a i kdyby, stejně si to nepřipustí. Oni chtějí být vidět, ne poslouchat názor, že to dělají blbě.

—————

Zpět


A koho podporujete vy?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Stavební spoření, hypotéky, úvěry nejen na bydlení, pojistění a investice Přelouč a Pardubice:

www.finpa.cz