Tomáš Halík a jeho správná volba

29.06.2016 10:35

Čestvý nositel nejvyššího akademického titulu (čestný doktorát Oxfordské university) v rozhovoru na DVTV.cz vyjádřil svůj postoj k právům svých spoluobčanů. Celý rozhovor si můžete pustit ZDE.

Primárně s ním lze souhlasit. 

Opravdu bysme si měli vybrat mezi parlamentní a všelidovou formou vlády. Tedy zvolit, zda mají v ČR dál vládnout politické strany nebo lid formou referend a přímých voleb. 

Škoda, že právě tihle akademici a jejich groupies podporovali přímou volbu prezidenta do okamžiku, než byl zvolen Zeman.

Přitom je Halík pragmatik s duší nenaplněného idealisty. Proto nebude kandidovat na prezidenta, protože tady není dost VŠ vzdělaných lidí na to, aby ho zvolili.

Bohužel, jeho osobní zkušenost s Brexitem (vzdělaní profesoři vs. uklízečky bez erudice na Oxfordu) hned na začátku rozhovoru vyvolala oprávněné emoce. Měl ji vyvážit tím, že vyjmenuje co všechno pro šíření vzdělanost mezi tenhle plebs (uklízečky a další nevzdělaní příznivci Brexitu) dělá. Evidentně pro to nedělá nic. 

Má svojí elitní bublinu a v ní si spokojeně vegetí. Občas z ní vykoukne mezi ty blbce kolem, svým laskavým hlasem se jich zeptá jak volí a proč, a zase se radši vrátí zpátky do svojí bubliny, aby v ní všem kolem sebe řekl, že nevzdělaní lidi volí blbě, protože jim chybí vzdělání.

—————

Zpět


Jste dost vzdělaní na to, aby mohli správně volit?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Stavební spoření, hypotéky, úvěry nejen na bydlení, pojistění a investice Přelouč a Pardubice:

www.finpa.cz