Seznam změnil email a naštvaní uživatelé mu to dali hlasitě najevo

01.04.2017 10:28

Třeba pan Pavel Toufar zveřejnil na svém FB diskuzi se seznamáckým helpdeskem, od teréh se snažil získat konkrétní kontakt, kam by mohl poslat stížnost:

SEZNAM SE ZACHOVAL JAKO NA DOBYTÉM ÚZEMÍ 
Firmě seznam.cz se dnes zdařil vskutku povedený kousek. Přešla na novou podobu. Klienti si ji mohli vyzkoušet na "trenažéru" a dnes šup, vše se rázem změnilo do nové podoby. 

Se zájmem jsem se začetl do ohlasů klientů, vesměs krajně negativních, ba mnozí nevděčníci seznamu.cz neurvale spílali - a pak jsem zjistil, že seznam.cz změnil i mou poštu a při té změně smázl všechny nezařazené kontakty. Uf! Nezeptali se a zachovali se jako na dobytém území. 

Když jsem se proboxoval skrz úskalí "čekejte, jste v pořadí" k operátorům seznam.cz (firma neuvádí e-mail adresu, kam lze poslat dotaz, žádost nebo stížnost), dočkal jsem se neuvěřitelného chatu se slečnou, která se mnou jednala jménem seznam.cz. Dlouho dokonce nechtěla splnit mou žádost, aby vše předala svým kompetentním nadřízeným jako stížnost, a naopak chtěla, abych jim vše poslal poštou (že by seznam.cz a jeho majitel měli profit z podílu na poštovní známce jako jistý podnikatel R. na každé jízdence MHD v Praze?). 

Myslím, že nebudu ojedinělý, komu povýšené a neurvalé chování seznam.cz dnes notně hnulo příslovečnou žlučí. Počtěte si přátelé v chatu - trochu jsem zkrátil o mé opakující se žádosti předání stížnosti komusi kompetentnímu ve firmě a o nápravu stavu a místo plného jména slečny operátorky jsem dal iniciály, aby si ona i její firma nestěžovaly, co jsem to za neurvalce, když bez jejího souhlasu publikuji její jméno:

Váš požadavek je pro nás důležitý. Vyčkejte prosím, operátor se s vámi brzy spojí.
Nyní s Vámi hovoří I. V. (Helpdesk) - Email

15:23 I.V.: Dobrý den, jak Vám mohu pomoci?
15:28 Pavel Toufar: dobrý den - mám problém - přepojili jste mne na nový e-mail, budiž, ale měl jsem v kontaktech "nezařazené kontakty" a nikde nejsou, jak se k nim dostanu? Měl jsem tam několik důležitých kontaktů, které jsem teprve chtěl zařadit, a jejich ztráta by byla pro mne velmi nepříjemná
15:29 I.V.: Nezařazené kontakty již ve schránce nejsou. Nicméně i nadále by mělo fungovat našeptávání těchto konktů (berou se z adres, se kterými komunikujete)
15:30Pavel Toufar: to nemyslíte vážně, že? Že bez mého souhlasu jste mne bez jakéhokoli upozornění dostali do svízelné situace - myslím, že budete muset sjednat nápravu, protože jste zasáhli do mého archivu bez mého souhlasu 
15:32 I. V.: Upozornění bylo na našem blogu, na stránce seznam.cz již před několika týdny na novinkách a také ve schránce v proužku se informace zobrazovala, že do konce týdne bude nový email. několik týdnů zpětně jste navíc mohl verzi vyzkoušet a podívat se jak vše vypadá.
15:34Pavel Toufar: To jistě, ale já jsem nedostal upozornění, že převodem na „nový seznam“ zasáhnete do mého osobního archivu a že smažete nezařazené kontakty - na to jste neměli právo, protože jde o zásah do mých soukromých dat - žádné upozornění na to, že něco takového provedete neexistuje - laskavě vraťte vše do původní podoby a to co nejdříve, protože si jistě uvědomujete, že jste zasáhli do mého soukromí bez mého předchozího souhlasu
15:36 I.V.: jak jsme sdělila vrátit nic nelze, starý vzhled byl dostraněn.
15:36 .V.: Další kroky jsou samozřejmě v rámci licenčních podmínek pouze na vašem uvážení.
15:41Pavel Toufar: Bez mého souhlasu? To myslíte jako vtip, že? Nejde prosím o vyhrožování, jak činí mnozí lidé - takže bych rád, kdybyste předala celou věc jako mou zásadní stížnost někomu ze svých nadřízených, s nímž celou záležitost předem neoznámeného zásahu do mých soukromých uložených dat zkusím smírně probrat bez poučování, co jde a nejde - myslím, že je zbytečné vše řešit důrazněji a že existuje cesta slušné dohody, což jistě někdo z kompetentních nadřízených pochopí - očekávám kontakt na mé e-mail adrese. Jinak mne Váš odkaz na to, že mé kroky záleží na mém uvážení vskutku zaujal, takže mne konkrétní pracovník může kontaktovat i na jiné e-mail adrese než u seznam.cz, pokud chcete řešit vše na "nezávislé půdě", a věřím, že se nebudu muset obrátit na Český telekomunikační úřad, aby Váš mnou neodsouhlasený zásah do mých osobních dat vyřešil
15:43I.V.: Stížnosti přijímáme písemně na adrese společnosti, tedy na : Seznam.cz a.s, Radlická 3294/10, Praha 5 15000, nemám možnost ji předat jinou formou.
15:44I.V.: Jak jsem sdělila, není zde možnost navrátit vzhled na starý a ani nezařazené kontakty. Další kroky jsou tedy na Vašem uvážení.
15:44I.V.: Kdyby zde tato možnost byla, již bych Vám ji sdělila.
15:46Pavel Toufar: Vy neumíte prostým způsobem překopírovat třeba celou chat stránku a odeslat e-cestou svému nadřízenému? O to víc žádám, aby mne kontaktoval kdokoli z Vašich nadřízených. Neopakujte prosím, že další kroky jsou na mém zvážení - tento krok jsem učinil, slečno V., a žádám Vás tedy znovu, abyste text tohoto našeho chatu předala svému kompetentnímu nadřízenému, přičemž očekávám, že mne bude kontaktovat na mé e-adrese, kterou jsem výše uvedl.

—————

Zpět


Pokud chcete i vy připojit svojí stížnost, pak ji napište sem. Všechny stížnosti předáme přímo Seznamu.

Datum: 17.01.2021

Vložil: Miluše Relichová

Titulek: STÍŽNOST - Seznam NEUVÁDÍ adresu!

Ano taky marně hledám kde si stěžovat, neustále mě blokují příspěvky na Novinkách, a já vůbec nevím proč, prý porušuji Pravidla, ale opravdu si nejsem vědoma , že bych něco porušila, nevraždím, netopím migranty jako někteří, nejsem vulgární jako někteří dokonce na našeho prezidenta, skutečně NEVÍM za co, Ale taky se divím, to je cenzura jako za komunistů, je mi 69 let ale toto není svoboda slova, NENÍ. Za to lidi zajisté necinkali! CHCI ADRESU kde je možné si STĚŽOVAT

Odpovědět

—————

Stavební spoření, hypotéky, úvěry nejen na bydlení, pojistění a investice Přelouč a Pardubice:

www.finpa.cz