Ryba smrdí od hlavy aneb proč nejsme bohatí a místo řešení skutečných problémů podporujeme EET

21.12.2016 14:33

Probíhá neustále debata o EET. Jasný příklad, jak odvést pozornost od podstaty problému a hodit to tzv. na "ocas ryby."

Všichni pracujeme, je jedno kde. Na konci měsíce zjistíme, že stav hotovosti na účtě se pomalu, ale jistě blíží nule. Přichází stres a zloba. Na všechno a na všechny. Kdo za to může? " Hlava " předhodí lidu oběť. Živnostníci můžou za Váš "srab ". A tak si pracující lid, o kterém " hlava " smýšlí jako o otrocké lůze, jde po krku.

Náhle zapomeneme na důvody, proč nemáme výplaty 80.000, - Kč. Já se Vám je s dovolením pokusím objasnit. Je to prosté. Všichni, zdůrazňuji všichni, co pracují ,platí daně a odvody do státní kasy. Jak slyšíme v "bedně" , ekonomika šlape, proto jsou vyšší odvody daní a vedeme si skvěle. A jsme u toho podstatného. Rozdělení výdělku. Logické by bylo, že se sníží daně, odvody na sociálním a nemocenském pojištění, protože to je velmi podstatná částka o kterou by Vám zaměstnavatel mohl zvýšit plat a živnostníci by mohli legálně zaměstnávat sezónní pracovníky. Jsou specifické provozy, kde prostě nemůžete celoročně zaměstnávat sílu, kterou potřebujete 4 hodiny denně a to pouze 5 měsíců v roce za stávajících podmínek.

Jenže tomu tak není. Mimochodem máme jedny z největších odvodů na sociální zabezpečení na světě. Totéž platí pro nemocenské pojištění. Máme nejdražší elektřinu na světě,přesto že jsme jedním z největších výrobců a prodáváme ji do zahraničí. Totéž platí o cenách plynu, ropných produktů, VODĚ. To všechno jsou Naše životní náklady. Z toho platíme my všichni královské platy vládě, poslancům, senátorům, všem jejich asistentům a dalším nohsledům, soudcům, vrchním zastupitelům atd. , tedy celé státní správě, která by měla hájit ZÁJMY OBČANŮ.

Skutečnost je jiná.

Novodobá "vrchnost" má jediný zájem. Rozebrat pro sebe co jde a protože už všechno prodali za tučné provize na své osobní účty, nezbývá než drbat lůzu. Ta lůza jsme pro ně my a nedělejte si iluze o tom, že tomu tak není.

Tam jsou příčiny Vaší nespokojenosti.

V parlamentním bufetu papají gulášek za patnáct korun, pijí kořalku za nákupní ceny. Na úřadech pracují lidé pobírající mzdu. Předpokládáte, že kopii úředního "lejstra " Vám vytvoří v rámci své pracovní náplně zdarma, protože co jiného je jejich pracovní náplní, než vykonat to, co potřebujete z nařízení státu. Omyl , platíte. Za co, ptám se. Za papír, který nakoupili za státní peníze, tedy za naše a my ho zaplatíme podruhé ??? Absurdní.

Tak bych mohl pokračovat. Každý máme zkušenosti s poplatky ze všeho a za všechno. A pořád je to málo.

Jsem u vytržení, když se lidé skládají na vozík pro dítě a pak vidíte , že si zdravotní pojišťovna pořídí nový vozový park za 50 milionů, protože pan ředitel musí mít to nejlepší. Za naše peníze.

Tak bych mohl pokračovat, ale byl by to dlouhý výčet.

Zkrátka je potřeba se zamyslet.

Problém není v nás, ale v nich. Cílem jejich hry je nás neustále rozdělovat, protože rozdělená "lůza " se dobře ovládá a vládci mají klid na kradení.

Ať se hádají kvůli kouření, ať se hádají kvůli hospodským. Příštím tématem jak nasrat lidi mezi sebou, by mohli být například psi. Přestaňme hrát hru podle jejich pravidel.

Nenechme sebou manipulovat a buďme na sebe milí. Život je krátký.

Myslím, že přichází čas nakopat " vládce " pořádně do prdele.

Někdo si myslí, že to nejde. Jde, protože jen na nás, na lidech záleží, jak dlouho jsme ochotní, nechat si srát na hlavu.

RYBA SMRDÍ OD HLAVY !!!

Nesmířený s pokrytectvím a vymýváním mozků

Petr Pistorius

—————

Zpět


Kdo je podle Vás větší svině? Občané nebo vrchnost?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Stavební spoření, hypotéky, úvěry nejen na bydlení, pojistění a investice Přelouč a Pardubice:

www.finpa.cz