Quixx - mořská voda jako super business

28.09.2016 10:59

Česká republika nemá moře, ale to nevadí. Pořád je tady možnost zdravou mořskou vodu koupit v lékárně. Pro výrobce je to ještě lepší business, než prodej balené pitné vody.

Zatímco za dobrou vodu v láhvi dáte cca. 15 korun za jeden a půl litru, tedy 10 korun za litr, přičemž její výrobce má mnohem vyšší náklady na skladování a dopravu těžkých palet, voda z moře je úplně jiný level.

Plastová lahvička nosního spreje Quixx má objem 30 ml. Je lehká a skladná. A hlavně. Její cena v lékárně je 125,- Kč!

Samozřejmě má výrobce Quixxu (firma Pharmaster z Francie a její distibutor pro ČR, společnost Berlin-Chemie AG) vyšší náklady na přepravu od zdroje k zákazníkovi, protože Atlanticý oceán je samozřejmě dál, než hlubinné vrty pitné vody, nicméně v přepočtu na objem si za jeden litr slané mořské vody z oceánu nechá od koncového zákazníka zaplatit 4.125,- Kč. A to se vyplatí!

Nikdo nepohybuje o tom, že je mořská voda, obsahující minerály a sůl, zdravá a prospěšná dýchacímu ústrojí a tedy, že nosní sprej funguje. Určitě je to lepší lék, než nejrůznější kapky a speje do nosu, které produkují farmaceutické firmy. Jednoduše proto, že má přírodní původ. 

Souhlasíme že mořská voda, že účinně uvolňuje ucpaný nos a dutiny v důsledku nachlazení, chřipky nebo alergií, čistí nosní a dýchací cesty a zvlhčuje nosní sliznici. Tedy přesně, jak na krabičce spreje píše výrobce Quixxu.

Na druhou stranu je potřeba si říct, jestli její marže není přeci jen už hodně za hranou únosnosti. Přičemž jeho největší náklad je mechanický rozprašovač a plastová lahvička a distribuce.

—————

Zpět


Stavební spoření, hypotéky, úvěry nejen na bydlení, pojistění a investice Přelouč a Pardubice:

www.finpa.cz