Pražský okruh, stavba za 21,5 mld, funguje od roku 2010 ve zkušebním provozu a bude uzavřena

06.09.2016 13:59

Pro Prahu strategicky významná dopravní stavba, která převádí transit D1-D5-R6-R7 z Jižní spojky mimo město, nemá od svého dokončení kolaudaci.

Stavební úřad nemohl kvůli chybějícím protihlukovým stěnám obchvat zkolaudovat, krajské úřady a ministerstvo dopravy proto opakovaně nechávaly zkušební provoz prodlužovat. V tomto režimu může být stavba provozována i s nedostatky.

Zlí jazykové ale tvrdí, že se Pražský okruh zkolaudovat podle současných předpisů nedá. V jeho blízkosti vyrostla obrovská sídliště naležato, která tam vznikla dávno po tom, co byla určena trasa okruhu. Nu a teď se jejich obyvatelé diví, ze po okruhu jezdi auta...

Renata Voláková ze spolku Zelená pro Jesenici teď bude požadovat, aby auta z Pražského okruhu zmizela: "Už jsme poslali ministerstvu výzvu, aby byl provoz z obchvatu bezodkladně převeden zpátky na Jižní spojku."

Kolik dopravních staveb je v Česku aktuálně ve zkušebním provozu, není jasné.

A takhle my si tady žijeme...

PS. Tunel Blanka za 40 mld má ve stavebním povolení podmínku, že bude napřed dostavěn severozápadní okruh, a teprve potom proběhne kolaudace pro plný provoz. Takže ještě chvíli, a zavřou i tunel. A velké finále nastane, až na Jižní spojce sníží rychlost na 50.

—————

Zpět


Co byste paní Volákové vzkázali vy?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Stavební spoření, hypotéky, úvěry nejen na bydlení, pojistění a investice Přelouč a Pardubice:

www.finpa.cz