Pražský okruh, stavba za 21,5 mld, funguje od roku 2010 ve zkušebním provozu a bude uzavřena

06.09.2016 13:59

Pro Prahu strategicky významná dopravní stavba, která převádí transit D1-D5-R6-R7 z Jižní spojky mimo město, nemá od svého dokončení kolaudaci.

Stavební úřad nemohl kvůli chybějícím protihlukovým stěnám obchvat zkolaudovat, krajské úřady a ministerstvo dopravy proto opakovaně nechávaly zkušební provoz prodlužovat. V tomto režimu může být stavba provozována i s nedostatky.

Zlí jazykové ale tvrdí, že se Pražský okruh zkolaudovat podle současných předpisů nedá. V jeho blízkosti vyrostla obrovská sídliště naležato, která tam vznikla dávno po tom, co byla určena trasa okruhu. Nu a teď se jejich obyvatelé diví, ze po okruhu jezdi auta...

Renata Voláková ze spolku Zelená pro Jesenici teď bude požadovat, aby auta z Pražského okruhu zmizela: "Už jsme poslali ministerstvu výzvu, aby byl provoz z obchvatu bezodkladně převeden zpátky na Jižní spojku."

Kolik dopravních staveb je v Česku aktuálně ve zkušebním provozu, není jasné.

A takhle my si tady žijeme...

PS. Tunel Blanka za 40 mld má ve stavebním povolení podmínku, že bude napřed dostavěn severozápadní okruh, a teprve potom proběhne kolaudace pro plný provoz. Takže ještě chvíli, a zavřou i tunel. A velké finále nastane, až na Jižní spojce sníží rychlost na 50.

—————

Zpět


Co byste paní Volákové vzkázali vy?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Hypotéky, úvěry, pojistění a investice:

https://www.generaliceska.cz/poradce-jiri-sobotka-2