Ortel a Český Slavík 2015. Kdo je vítěz a kdo poražený?

29.11.2015 19:52

Kapela Ortel získala v 50. ročníku ankety Slavíka jako kapela na druhém místě a její leader Tomáš Ortel pak uspěl na 3. místě jako zpěvák. A mezi „diváky“ vypuknul zmatek.

 

Hate, který si Ortel prostřednictvím sociálních sítí vysloužil, ale ale ve výsledku nejlepší virální reklama pro celou tuhle dávno mrtvou a překonanou televizní estrádu. Je to dokonce promo lepší, než o jaké se loni postaral rapper Řezník, kterého Mattoni vyloučila.

 

V první řadě, drtivá většina haterů komentovala něco, co ani neviděla, protože jí podobné „sračky“ nezajímají a naprosto vážně řešila výsledky pořadu se sledovaností 1,5 milionu diváků, kteří do soutěže poslali 135.000 hlasů. Ani jedno přitom není žádné rekordní číslo. A hlavně, cílovka Slavíka nepředstavují žádný reprezentativní vzorek české populace.

 

Jenže vážnost, s jakou byly výsledky přijaty, dala téhle vyhaslé soutěži punc něčeho, co jí už 25 let chybí. Jakoby najednou o něco šlo. Kritici Ortelu, jejichž množina se silně prolíná s množinou „pravdoláskařů“, najednou celou tu blbost vzali vážně. Bez ohledů na skutečnou sledovanost a reálný dopad. Nic víc si pořadatel Slavíka nemohl přát.

 

Kde jsou ty časy, kdy se řešilo, že je Slavíkem už po X-té Karel Gott, který už třetí dekádu nenabídnul žádný skutečný hit nebo alespoň původní píseň?

 

Skutečným vítězem se tak nakonec nestal ani pořadel, jenž získal plošnou reklamu na sociálních sítích zcela zdarma ani kapela Ortel, kterou teď znají i ti, kdo Slavíka neviděli a dosud o existenci téhle skupiny neslyšeli. 

 

Vítězem je česká společnost, protože výsledek ankety ukázal, jak malé procento z ní představují zklamaní a frustrovaní lidé a pravicoví extremisté. A to navzdory společenské náladě a domácí i zahraniční politické situaci (ano, uprchlíci). Tedy prozatím.

—————

Zpět


A kdo je váš letošní vítěz?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Stavební spoření, hypotéky, úvěry nejen na bydlení, pojistění a investice Přelouč a Pardubice:

www.finpa.cz