Nefunkční konfigurátor a další průšvihy Škoda Auto

28.04.2017 09:38

Škodovka uvedla na trh upravené modely Škoda Fabia a Rapid, které mimo jiné dostaly litrový motor 1.0 TSI, a od té doby nic nefunguje. 

Na začátku března automobilka u těchto modelů oznámila výměnu přeplňovaného motoru 1.2 TSI ve verzi 66 a 81 kW za litrový tříválec podobných parametrů (70 a 81 kW). Bohužel, je konec dubna a na webu výrobce stále chybí přesné technické údaje. 

V tomto týdnu se na webu konečně objevil alespoň ceník nové Fabie a Rapida, kde jsou uvedeny výkonové verze tříválce 70 kW s pětistupňovou převodovkou a 81 kW s šestistupňovou, ale ostatní technické parametry, jako kroutící moment, maximální rychlost a zrychlení chybí. Hlavně, že je v ceníku uvedená normovaná průměrná spotřeba (tomuto tématu jsme se už věnovali zde). Údaj, jehož hodnota je v praxi nedosažitelná a jeho deklarace je tak zcela zbytečná.

Stejně tak nefunguje ani konfigurátor, který pro svojí práci při sestavování auta podle přání zákazníka, používají i prodejci značky Škoda. Protože jim výrobce dosud nebyl schopen vytvořit interní konfigurátor, který v rámci koncernových značek využívají dealeři Volkswagen, Seat a Audi.

Pokud má být nefunkční konfigurátor předzvěstí budoucích problémů s litrovými motory 1.0 TSI, pak se máme na co těšit. Protože tento tříválec nahradil konečně spolehlivého předchůdce 1.2 TSI právě v kamžiku, kdy výrobce konečně vychytal jeho problémy s přeskakujícími rozvody a spotřebou oleje. 

Naštěstí značce loajální majitelé těchto motorizací berou pravidelné svolávací akce TSI vcelku statečně a na značku nedají dopustit.

—————

Zpět


Těšíte se na nový tříválec? A jak vám jezdí v Octavii?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Stavební spoření, hypotéky, úvěry nejen na bydlení, pojistění a investice Přelouč a Pardubice:

www.finpa.cz