Lůza a debilové. Tak dnes mnozí tzv. vzdělaní a úspěšní mluví o voličích Tomio Okamury.

20.10.2017 10:29

Když vám někdo řekne, že jste debil nebo lůza, tak přece automaticky změníte svůj názor. Dehonestace názorového oponenta totiž vždycky pomáhala k jeho svedení na tu správnou cestu.

Při té příležitosti, ale i každé podobné, kdy vám někdo říká, že jste loser, bychom rádi vzpomenuli na dnes již legendární dokument Bowling for Columbine. Levicový aktivista a dokumetarista Michael Moore se jeho prostřednictvím v roce 2002 vrací k masakru na americké střední škole Columbine High School, kdy dva náctiletí studenti, Eric Harris (18) a Dylan Klebold (17), ve škole zastřelili dvanáct studentů a jednoho učitele a zranili dalších dvacet čtyři lidí. 

V nastalé morální panice, kdy prakticky celé Spojené státy hledaly důvody a příčiny tragédie, byli za viníky značeni mj. kapely Rammstein a zpěvák Marilyn Manson, jejichž hudbu oba studenti poslouchali. Bylo jednoduché ukázat prstem na umělce, jejichž písně jsou plné násilí, agrese a zvrácenosti. 

No a právě Marilyn Manson, který mimochodem podporuje demokraty, ale tvrdí o sobě, že volit nechodí (jenže věřte tomu u člověka, který se vyžívá v provokaci a krom jiného se nechal slyšet, že má odoperovaná dvě žebra, aby si mohl kouřit péro), dostal v Moorově dokumentu příležitost k vyjádření (video s rozhovorem najdete pod článkem).

A Marilyn Manson na režisérovu závěrečnou otázku, co by oběma středoškolákům řekl, kdyby ho teď slyšeli, jasně a srozumitelně odpovídá:

 "Neřekl bych jim jediné slovo, ale poslouchal bych, co chtějí říct oni." 

Takže až se zase bude cítit jako ti lepší, kteří ví, běžte a mluvte s voliči SPD a Tomia Okamury. A nebo raději nemluvte a jenom je poslouchejte. Možná budete překvapeni, že to zas takoví debilové a lůza nejsou. Jenom je nikdo neslyší, když to potřebují. 

A nebo je dál mějte za debily a pak se nedivte, když přijmou pomocnou ruku, kterou jim nabídne Tomio Okamura.

—————

Zpět


Taky se vždycky v diskuzi cítíte jako ten názorově lepší?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Stavební spoření, hypotéky, úvěry nejen na bydlení, pojistění a investice Přelouč a Pardubice:

www.finpa.cz