Kvalita potravin v EU se dělí na západní a východní standard

17.07.2017 14:36

Jogurty stejné značky a téhož výrobce s větším podílem ovoce nebo klobásy plné masa. Právě takové potraviny se dají sehnat v Rakousku nebo třeba v Německu. Složení se liší nejen u potravin, ale také u drogerie, například u pracího prostředku. 

Jak vidíte jednotná Evropská unie v praxi je jiná, než na papíře. Dvoukolejná EU existuje od samého začátku a blafy, které jíme, jsou jen jednou z ukázek rozdílného přístupu s novým členským státům.

Potraviny prodávané v pěti evropských zemích se výrazně liší od těch, které se prodávají v Česku. Vyplývá to z průzkumu dvojí kvality potravin ministerstva zemědělství. Z 21 produktů byly zcela shodné jen tři. Podle šéfa resortu Mariana Jurečky z KDU-ČSL se rozdíly v kvalitě potravin potvrdily hlavně v porovnání s Německem a Rakouskem. Výsledky průzkumu poslouží k jednání ministrů zemědělství Evropské unie.

Podle Miroslava Koberny z Potravinářské komory jsou největší rozdíly v mase. „Za hlavní problém považujeme dvojí kvalitu masové produkce. V průzkumech jsme zjistili, že za stejnou cenu si mohu v Německu nebo dalších zemích koupit kvalitnější výrobky nebo výrobky české kvality za nižší cenu," přiblížil pro Radiožurnál Koberna. Rakouské nebo německé řetězce prodávají kvalitnější zboží, protože tamní trhy jsou podle Koberny přísněji regulované.

—————

Zpět


Jenom opravdu jenom levná montovna a nikoliv rovnoprávný člen EU?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Stavební spoření, hypotéky, úvěry nejen na bydlení, pojistění a investice Přelouč a Pardubice:

www.finpa.cz