Kéž byl týdeník Týden alespoň z poloviny tak kvalitní jako oblečení a obuv distribuované a dovážené z Polska

20.02.2016 09:41

 

Zdánlivě bombastický titulek "Poláci chtějí vytáhnout peníze ze sportujících Čechů" uvozuje naprosto článek plný mylných a zavádějících informací. 

Tištěnou verzi k dispozici nemáme, ale věříme, že i tam je chybně uvedeno jméno Jan místo Jaroslav Holoubek, kterého redaktorka Kamila Jušková v článku cituje, jakožto zástupce polského distributora značky HI-TEC, společnost MARTES Sport.

Věta "Výrobky z Polska nemají u Čechů nejlepší pověst - zvlášť po kauze s posypovou solí v klobásách, šunce a pečivu. Přesto je lidé nadále kupují. Protože jsou levné. Polské produkty jsou tak po německých a čínských třetí nejdováženější do Česka." je pak rovněž mimo, protože byť MARTES Sport skutečně prodává sportovní boty a outdoorové oblečení, nejedná se o výrobky z Polska, ale z Číny.

Ano, značka HI-TEC je sice na českém trhu zastoupena distributorem z Polska. Ale jako ostatní globální, nejen v článku uvedené značky, je výroba klasicky outsoorcovány a na štítcích obuvi a oblečení tak najdete klasické "Made in China."

Ostatně nepředpokládáme, že má doma paní Jušková v šatníku něco jiného, než obuv a oblečení rovněž výrobcem označené Made in China :)

—————

Zpět


Řešíte původ svého oblečení?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Stavební spoření, hypotéky, úvěry nejen na bydlení, pojistění a investice Přelouč a Pardubice:

www.finpa.cz