Je ředitel Microsoftu dobrá reference v CV?

18.05.2017 14:14

Ivan Pilný se stal novým ministrem financí. Sice není ekonom, ale jak s oblibou uvádí on sám i jeho šéf Andrej Babiš, působil jako ředitel české pobočky společnosti Microsoft a to v letech 1992 až 1998. To byl jeho kariérní vrchol.

Pak je tady Steve Ballmer. Bývalý CEO Microsoftu, který dostal na starosti akvizici a řízení finské Nokie. Za jeho éry Nokia prakticky zkrachovala. Finská chlouba a kdysi jednička na trhu s mobilními telefony se s problémy potýkala už před Ballmerovým nástupem, nicméně ten jí, místo živé vody, polil vodou mrtvou. 

Spolu s Nokií skončil i Ballmer. V jejím vedení působil relativně krátce a to od roku 2010 do roku 2013. Tak málo času stačilo, aby pohřbil značku, která nestihla nástup chytrých telefonů a současně s ní i operační systém Windows Phone.

Otázkou tedy zůstává, zda akcentace pozice managera z Microsoftu je dobrá nebo špatná reference do životopisu.

Jen pro zajímavost: Nokia se dnes vrací jako značka, nikoliv výrobce, smartfonů s operačním systémem Android. V jakém stavu vrátí pan ministr Pilný ministerstvo financí uvidíme už na konci roku. Snad se z éry působení lidí z politického hnutí ANO, které je součástí koncernu Agrofert, v jeho vedení nebude vzpamatovávat stejně dlouho, jako Nokia z éry Microsoftu.

—————

Zpět


Dali byste si takovou referenci do životopisu?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Stavební spoření, hypotéky, úvěry nejen na bydlení, pojistění a investice Přelouč a Pardubice:

www.finpa.cz