Je kauza Slavík-Ortel banalita, kterou se pouze vyplňuje mediální prostor?

30.11.2017 09:50

Vláda v demisi dělá jedno zásadní rozhodnutí za druhým (vepřín, přivázali nás k euru atd.), podepisuje se Dublin, na základě kterého bude EU rozdělovat imigranty mezi členské státy a my se vzdáme kontroly nad migrací, vzniká uskupení ANO-SPD-KSČM (hurá)/fízl-proruský nácek-bolševik (fuj) - dle osobních preferencí, nová vláda "odborníků", v ODS se rozhoduje, jestli jí povede Klaus ml. nebo KalouskoFiala atd.

Tak proč lid řeší Slavíky a Ortel?

1. protože je to součást stejného problému, který má navenek spoustu podob, vč. těch. které jste vyjmenoval

2. protože už to začíná zasahovat i do témat tak okrajových a nepodstatných, jako je nějaký hloupý slavík. Přesto někomu stojí za to v něm podvádět. Znamená to, že ta rakovina už začíná být vidět i zvnějšku.

3. protože ten slavík je indikátorem, jestli se systém umí alespoň ještě trochu bránit nebo už je vše ztraceno - naštěstí je zde dobrá zpráva a vzor k následování - předpokládá to ovšem osobní statečnost, osobní zodpovědnost a odpor k vítězství podvodem - je to také známka, kdo morálně selhává - zde např. "morální kompas" Kubišová - neslyšel jsem od ní zatím ani slovo, že podvádět se nemá.

4. protože ta rakovina je vyjádřená slovy "umlčíme všechny nepohodlné, všechny kritiky, zválcujeme je po bolševicku, uspořádáme na ně hon, zesměšníme je, zlynčujem ve spřízněném médiu, neváháme přitom sáhnout už i k otevřenému podvádění. Ten problém zní: Čím více řečí o morálce, tím více překračujeme demokratická pravidla a klidně i pravidla, která jsme si sami stanovili. Ten problém zní pokrytectví a dvojí morálka.

Autor: https://www.facebook.com/anastacio.marquez

—————

Zpět


Zajímá Vás co se kolem děje a chápete souvislosti?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Stavební spoření, hypotéky, úvěry nejen na bydlení, pojistění a investice Přelouč a Pardubice:

www.finpa.cz