Jdeteven.cz je další úspěšný pokus, jak monetizovat jakékoliv běžné volnočasové aktivity za peníze z EU. A ještě fungovat jako komerční PR agentura.

06.01.2016 20:47

Konat dobro jen tak už nestačí.  Navíc eurofondy za něj nabízejí peníze, tak proč si na ně nesáhnout, že?

Nový, zdánlivě bohulibý projekt JDĚTE VEN se toho rozhodně nebojí. Přitom vlastně nenabízí nic, co by člověk jako jednotlivec nebo lidé, jakožto nejrůznější turistické oddíly nebo organizace, nezvládli a nedělali sami, z vlastních prostředků a ve svém volném čase. Prostě tak, jak bylo ještě na přelomu milénia běžné.  Jenže z toho žádný zisk není.

Takže nezisková organizace TEREZA, která webové stránky JDĚTE VEN provozuje a "je financovaná převážně z grantů, dotací a darů individuálních příznivců" a jejím cílem není nic menšího, než zlepšit svět, posunula laťku zase o kousek výš.

Ještě na začátku prvního lednového týdne 2016 týdne vypadal web JDETE VEN jako turistický průvodce pro Brno a okolí, kde upozorňoval na možnosti vycházek a v Brně a okolí. Předpokládáme, že výčet cílů není konečný a bude přibývat. Nicméně to není nic, co by tady už tisíckrát nebylo.

Ještě před tím, než přibudou další "destinace" a tipy na vcelku banální výlety ve městě a okolí, objevila se na webu komerční část, kde je doporučován konkrétní produkt (zatím batohy společnosti BOLL Gear, s.r.o.).

Běžný produkt fondů Evropské unie, všeobecné dobro, tak byl obohacen o obchodní model, kde je vám úplatně poskytnuta reklama na váš výrobek.

To vše je podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz. Program Fond pro NNO podporuje projekt "Děti žijí venku. Hrou a učením v přírodě k vyšší kvalitě života a zodpovědnosti vůči životnímu prostředí.", jehož je program Jdeteven!cz součástí. 

No není to krása? Taky se těšíte na výlet na doporučená místa s doporučeným batohem? 

—————

Zpět


A co vy? Necháte se vést a nebo zdvihnete hozenou rukavici a povedete sami? Peníze leží na zemi, stačí se ohnout.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Stavební spoření, hypotéky, úvěry nejen na bydlení, pojistění a investice Přelouč a Pardubice:

www.finpa.cz