Jan Vetyška a jeho APEK (Asociace pro elektronickou komerci) jako jedna velká bublina

26.10.2015 20:05

Samozvaný odborník na e-komerci Jan Vetyška, se na idnes.cz vyjádřil k prodeji Mallu zpátky do "českých" rukou. Prodej pochválil a ujistil zákazníky, že to všem jenom prospěje. Pomiňme teď jeho úsudek a podívejme se, kdo je Jan Vetyška a co vlastně dělá APEK?

APEK aka Asociace pro elektronickou komerci si jako cíl vytknula dozorovat internetové obchody a starat se o korektní fungování prodeje zboží přes internet. mělo by se tedy jednat o organizaci osvětovou, zaměřenou na prospěch lidu.

V reálu se ale jedná pouze o firmu, která se jednoduše "přicucnula" na online prodej a pod rouškou "odbornosti" pouze tu a tam vydá, nejčastěji ústy Bc. Jana Vetyšky, nějaké prohlášení. K tomu si přidala udílení certifikace, což není nic jiného než logo své organizace pro "prověřené" eshopy.

Logo APEKu si jednoduše koupíte za 12 tisíc na rok a pak slepě věříte, že zákazníci uvěří tomu, o čem vás APEK přesvědčil. tedy, že jste skutečně seriozní.

Během posledních let samozřejmě řada e-bizz osobností pochopila, že je pro ně lepší být s podobnými praktikami za dobře, než proti nim bojovat, respektive je ignorovat a tak se z téhle organizace stala vcelku vlivná organizace, která nicméně nedělá pro svoje platící členy, ale především sama pro sebe.

Pokud máte pocit, že potřebujete mít na eshopu certifikát a myslíte si, že logo APEKu má pro váš business větší význam, než třeba "Ověřeno zákazníky" od Heuréky, pak směle do toho! nic horšího, než že si snížíte daňový základ o investované peníze, vám vlastně nehrozí.

—————

Zpět


Jakou zkušenost máte s APEKem vy? Jak z pozice zákazníka, tak obchodníka.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Stavební spoření, hypotéky, úvěry nejen na bydlení, pojistění a investice Přelouč a Pardubice:

www.finpa.cz