Jak je Česká Pošta spolehlivá jako doručovatel zásilek?

27.10.2016 15:15

Dan Vávra (tvůrce legendární Mafie) rozjel na svém FB profilu hate na Českou poštu. Přidala se spousta lidí se svojí špatnou zkušeností jak ze strany klienta, tak i s pár postřehy se zákulisí. Dobrých referencí je málo. Škoda.

Začneme statistikou. Internetový obchod HI-TEC eshop eviduje z počtu 7000 zásilek zaslaných prostřednictvím České Pošty jednu ztracenou. PPL je na tom o dost hůř (1:1000). Počet poškozených zásilek v obou případech nula.

Než jsme vytvořili www.hitec-eshop.cz, tak jsme měli poštu taky za nedůvěryhodnou instituci plnou líných a neochotných lidí. Pravda je taková, že v provozu pošty nikdy nebude dělat intelektuální elita, ale dělnická a administrativní třída. Na druhou stranu, naše zkušenost je taková, že svojí práci dělají nejlíp, jak můžou a pokud se k nim člověk chová s respektem, mají oni respekt k němu. Je pro nás nepředstavitelné, že by se zásilkami záměrně házeli nebo je cíleně poškozovali.

Česká pošta zaměstnává 30000 lidí, což je dost na to, aby každý občan ČR znal nějakého pošťáka osobně. Možná by stálo za to zeptat se, co si o svojí práci myslí. A co si myslí o lidech na druhé straně přepážky.

Možná, že pošta byla v době nástupu internetu zaostalá a neflexibilní instituce, která ale neměla důvod ke změně přístupu, protože neměla konkurenci. Místo toho, aby logicky zkrachovala, začala se měnit. Internet jí ve výsledku dal nový důvod existence. Absenci dopisů nahradily hromady balíků. Lidi jí potřebujou a ona potřebuje je.

Podle nás je to o vzájemný úctě. Kdo z vás to v práci někdy nepokazil, hoďte kamenem.

—————

Zpět


Diskuze: Jaké zkušenosti máte s prací ČP vy?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Stavební spoření, hypotéky, úvěry nejen na bydlení, pojistění a investice Přelouč a Pardubice:

www.finpa.cz