Greenpeace dělají na chladící věži elektrárny Chvaletice medvědí službu nejen sobě

04.10.2016 13:02

Ekologičtí aktivisté z hnutí Greenpeace v pondělí 3.10.2016 obsadili chladící věž odstavené hnědouhelné elektrárny v Chvaleticích.

Jejich výhodou je, že díky internetu dnes nepotřebují celostátní média (rádio, televize, noviny) aby mohli šířit svoje poselství.

Naopak nevýhodou je právě internet, jehož prostřednictvím si může divák jejich demonstrace ověřit Greenpeace prezentovaná data a doplnit si je o fakta.

Lež a vytrháváná informací z kontextu mají krátké nohy a daleko neutečou. Pokud tím chcete ovlivńovat veřejné mínění, musíte buďto cílit na blbce nebo jiné zaslepené aktivisty, kteří přes vlastní odhodlání konat dobro nechtějí vědět, jaká je skutečnost.

Třeba když si na FB profil dají "srovnání výroby elektřiny v roce 2014" a u elektrárny Chvaletice použijí údaj 3,9TWh. OK, ale už neřeknou, že celková produkce elektřiny v Pardubickém kraji je 5,1 TWh. Takže z lokálníh hlediska představuje elektrárna strategicky významný zdroj elektřiny.

Kromě toho, že se aktivistům z Greenpeace nepodařilo získat podporu veřejnosti, nevyšlo jim ani počasí a na chladící věži tři dny celkem trpěli.

Snad si z toho vezmou ponaučení nejen oni, ale i další ekoteroristi při plánování podobných akcí.

 

—————

Zpět


Jak se obsazení Chvaletic líbilo Vám?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Stavební spoření, hypotéky, úvěry nejen na bydlení, pojistění a investice Přelouč a Pardubice:

www.finpa.cz