Exekuce: Kdo je oběť a kdo viník? Je ozbrojený útok a následná sebevražda jediné řešení?

23.02.2017 15:06

V reakci na rosudek 12ti letům vězení zvolil Jaroslav Janota dobrovolný odchod ze světa. Sebevražda je extrémní řešení jakýchkoliv problémů. Určitě je to ale jediný způsob?

Dlužník není vždy nevinná oběť, věřitel není vždy krvežíznivá bestie a exekutor, bez ohledu na to, jak nemravné vysoká je jeho odměna, není vždy ultimátní zlo.

Exekuce je mnohdy jedinou cestou, jak se domoci svých peněz (alimentů, mezd, záloh...), pokud nepočítáme Ivana, Vasila a kladivo. Dlužníci se této cestě vyhýbají všemi legálními i nelegálními cestami (odklony, převody...). Dlužníci nejsou oběťmi, často naopak na svědomí oběti mají.

Sebevražda neřeší problémy a je tristní, pokud člověk jiné řešení nevidí, nebo ho nechce hledat. Zbytečná smrt člověka je vždy tragédii. Rozhodně ale není moudré dělat z takového člověka hrdinu, morální autoritu a zbavovat ho zodpovědnosti za svůj život.

A už vůbec není moudré adorovat šíleného střelce, který střílí po lidech přes dveře. Střílet po někom, kdo je za dveřmi, není omluvitelné, ať tam stojí exekutor, finančák, tchýně nebo živý mrtvý.

Pakliže hájíte něčí právo hájit svůj majetek střelbou po lidech, kteří neohrožují ničí život, akceptuje právo druhých se svého majetku domáhat soudně nařízenou exekucí.

 

—————

Zpět


Je sebevražda skutečně jediné řešení?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Stavební spoření, hypotéky, úvěry nejen na bydlení, pojistění a investice Přelouč a Pardubice:

www.finpa.cz