Dredař usnul ve fastfoodu, tak ho fízlové vyvedli

03.05.2016 08:41

Čemu na tom nerozumíte?

Měl přijet rytíř na bílém koni a probudit ho polibkem? Nebo ho měli přemlouvat tak dlouho, až poslechne? Policie a armáda jsou ozbrojené a represivní složky, tak se s tím smiř. Zbraně k nim patří stejně, jako dredy k dredařovi.

Celý následný povyk na sociálních sítích zaměňuje následek a příčinu. To je celé.

Žijeme v době, kdy je každý nonstop online díky smartphonům schopných natočit video a obratem ho sdílet na internet skrze svůj Facebook nebo Youtube. Když už ale natáčíte video, je dobré okomentovat i děj předcházející tomu, než jste zapnuli nahrávání. 

Předejde se tak vážně míněným prohlášením o tom, jak kdo komu ubližuje, aniž by dotyční komentátoři znali celý příběh. I když ani to by zřejmě nepomohlo, protože z názorů některých je vidět, že je jakákoliv argumentace či pochybnosti nezajímají. Ví přesně co a jak se stalo a kdo byl ten hodný a kdo zlý. A právě tahle názorová polarizace vede ke zbytečným nedoruzumněním. 

Internet a sociální sítě jsou dobrý sluha, ale zlý pán. Diskutovat na nich může kdokoliv s kýmkoliv, aniž by se reálně znali a nebo se v životě potkali a vedli spolu dialog. 

Protože konfrontace naživo pořád ještě nevypadá jinak, než jako online reality show. Naštěstí!

—————

Zpět


Jak působil zásah policie na Florenci na vás?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Stavební spoření, hypotéky, úvěry nejen na bydlení, pojistění a investice Přelouč a Pardubice:

www.finpa.cz