Dotace na film Lída Baarová odstartovala flame aniž by si kritici zjistili fakta

01.12.2014 15:05

Režisér Filip Renč sklízí, co prezident Miloš Zeman zasel.

Rada na podporu české kinematografie přiklepla 15 milionů na historický film o Lídě Baarové a celá pražská kavárna je opět na nohou. Kromě toho, že se mezi sebou hádají samotní členové této rady, ozvala se opět řada těch, pro které je Renč nestravitelný. Tedy ti, které "pasy" Zeman nazval pražskou lumpenkavárnou. 

Kromě osoby režiséra jim vadí scénář filmu (kdo z nich ho četl) a jeho kvalita (výsledek natáčení ještě neexistuje, ale už teď ví, že to bude špatný film).

Svoji roli, pro bystřejší kritiky vidící i širší souvislosti, pak určitě hraje i role produkce, kterou dělá společnost NoGup (tedy Zdeněk "Czech Made Man" Kubík a Jiří Jurtin), jenž má na svědomí úspěšné Babovřesky (fuj, fuj, fuj).

Takže se tu v malé české kotlině tradičně střetává úspěch a závist, pocit vlastní nadřazenosti (který ale není opřen o reálný životní úspěch) a potřeba opovrhovat druhým, který není takový jako já a život si pojal po svém.

Fakta celé problematiky přitom velmi hezky shrnuje tento dnešní článek na iDnes od Mirky Spáčilové, která místo ideologie a přesvědčení popisuje fakta.

Na téhle kauzičce je přesně vidět, co to znamená nést si stigma samozvanou "elitou" nenáviděného prezidenta. Závěry jsou hotové hned, souvislosti nikoho nezajímají. 

Filip Renč má navíc smůlu, že je režisérská špička a má za sebou spoustu filmů, které se většinové české filmové produkci vymykají. A být jiný a ještě k tomu úspěšný, to se prostě neodpouští.

—————

Zpět


Diskusní téma: Dotace na film Lída Baarová odstartovala flame aniž by si kritici zjistili fakta

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Stavební spoření, hypotéky, úvěry nejen na bydlení, pojistění a investice Přelouč a Pardubice:

www.finpa.cz