Demokracie funguje. Co se vám na tom nelíbí?

18.11.2014 13:14

"Demokracie je forma vlády ve které se všichni občané rovně podílejí – přímo nebo nepřímo skrze volené zástupce – na navrhování a přijímání zákonů, kterými se řídí jejich společnost."

Zdroj: Wikipedie

Přímá volba prezidenta byla veřejností přijata velmi dobře a měla všeobecnou podporu drtivé většiny obyvatel České republiky. Protože je to demokratická možnost vybrat si hlavu státu.

Přímá volba prezidenta dala občanům/voličům možnost vybrat si takového kandidáta, na němž bude panovat všeobecná největší shoda. Protože jenom tak bude všemi bze rozdílu přijat.

Přímá volba prezidenta vytáhla z temnoty jezevce Zemana a občané/voliči si jej svobodně a většinově vybrali jako hlavu státu.

Nyní titíž, kdo vítali přímou volbu prezidenta, chtějí jeho abdikaci.

Proč? 

Část národa, která se považuje za elitu a je charakterizována jako pražská kavárna (či lumpenkavárna), pohrdá demokraticky zvoleným prezidentem, protože je jeho osoba v rozporu s jejich představou demokracie.

Voliči Miloše Zemana naopak pohrdají jimi.

Zlepšení situace v polarizované společnosti je možné v případě, že první skupina přijme zvoleného prezidenta jako fakt a nebo se postará o to, aby jeho voliči prozřeli a pochopili, že je Miloš Zeman skutečně špatný prezident i pro ně.

Kundy na hrad nepatří stejně, jako házení vajíček na prezidenta.

Demokracie funguje. Jen český národ k ní ještě nedospěl.

 

—————

Zpět


Diskusní téma: Demokracie funguje. Co se vám na tom nelíbí?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Stavební spoření, hypotéky, úvěry nejen na bydlení, pojistění a investice Přelouč a Pardubice:

www.finpa.cz