ČSSD navrhuje regulaci pro mobilní operátory a slibuje, že vám zlevní tarif o 300 korun měsíčně. Proč je to špatně?

03.03.2017 10:44

Mobilní tarify pořídíte v ČR nejdráže nejen ve střední Evropě. Levnější neomezené volání a data nabízí operátor v každé zemi okolo České republiky. Toho si všimla sociání demokracie, zoufale hledající témata před podzimními volbami a tak začala vyvíjet tlak na operátorský monopol O2, T-Mobile, Vodafone.

Předražená data a volání jsou samozřejmě špatně, nicméně je tady jeden zásadní důvod, proč je snaha ČSSD zamaskovaná za úsporu pro občany ještě horší. Tím důvodem je regulace.

Podívejme se na situaci komplexně, nikoliv jenom z pohledu spotřebitele, který si poprávu připadá odírán a proto snahu o snížení ceny pochopitelně vítá. Kde je tedy háček?

V tom, že zatímco soukromý sektor (O2, T-Mobile, Vodafone) bude tratit, stát ty tři stovky měsíčně nepřijdou na jedinou korunu.

Přitom tady je ještě větší tahák, než šlapání po operátorech:

Nižší DPH!

Pokud by se výše daně z přidané hodnoty snížila na předkrizovou úroveň, ideálně do časů, kdy Bohuslav Sobotka za ČSSD působil jako ministr financí, tedy na 19% a 5% u snížené sazby, ušetřil by ze své útraty každý občan a daňový poplatník zhruba 1000,- Kč měsíčně. Tedy třikrát tolik, než aktuálně sociální demokracie slibuje!

Jenže to by se zmenšil objem peněz, se kterými mohou zákonodárci nakládat a to je samozřejmě v příkrém rozporu se štíhlým a efektivním státem, tedy něčím, co by společnosti skutečně pomohlo a socialistům sebralo možnost ovlivňovat život a jednání společnosti.

Občan by tak nejen nezaplatil víc ze svých peněz, ale ještě by získal větší svobodu díky menší moci státu.

—————

Zpět


Co byste si vybrali vy? Víc svobody nebo regulace?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Stavební spoření, hypotéky, úvěry nejen na bydlení, pojistění a investice Přelouč a Pardubice:

www.finpa.cz