Co všechno prozradí inzerát aneb nemusíte být génius, abyste poznali stočený tachometr

14.07.2015 12:49

Stáčení tachometrů je nešvar českých autobazarů. Pravdou zůstává, že si za tenhle fenomén mohou ale zákazníci sami, protože nejsou schopni přijmout fakt, že auto s poctivými 200.000 km není po smrti a proto prodejcům nahrávají svojí debilitou s požadavkem na nízký stav km při, pochopitelně, co nejnižší ceně.

A tak chudáci autobazarníci stáčejí, protože to po nich neviditelná ruka trhu požaduje.

Pokud jim to někdo chce věřit, pak je to jen a jenom jeho chyba.

Přitom člověk nemusí být ani vyučený automechanik nebo prodejce aut, aby poznal, když se mu viditelně lže.

 

Chcete příklad? Podívejte se na následující inzerát ze serveru Sauto.cz, kde je nabízena Škoda Octavia TDI kombi, miláček českých řidičů:

Odkaz na inzerát: https://www.sauto.cz/osobni/detail/skoda/octavia/14419629?goFrom=list

Stav tachometru 115557 km přesně odpovídá vizi malé české hlavy "aby to nemělo víc jak sto, stodvacet tisíc kilometrů." Tedy mentalitě českého Lojzy.

Přitom autobazar rovnou přiznává, byť to přímo nepíše, že se jedná o stočené kilometry popisem historie vozu v kolonce "další informace", kde píše, ža vůz byl ve značkovém servise naposledy v lednu 2013, tedy po roce a půl od uvedení do provozu (viz "V provozu od") a v tu chvíli měl najeto necelých 89 tisíc km. 

Od té doby zřejmě sloužil už jenom na nedělní vyjíždky do kostela, protože v ČR prošel dovozní kontrolou na STK v červnu 2014 (viz kolonka "STK", kde si každý znalec sčítání a odečítání může od uvedeného údaje odečíst 2 letou lhůtu platnosti kontroly). 

To znamená, od poslední servisní kontroly do kontroly na české STK uplynulo opět cca. jeden a půl roku, ale Octavia ujela už jen 27000 km. Majitel zřejmě náhle změnil svoje rituály. 

Fakt, že je u vozu uvedena možnost odpočtu DPH tomu ale moc nenahrává, protože tato informace potvrzuje, že vůz celou dobu svojí existence byl a je v rukou plátce DPH. Tedy firmy nebo podnikatele. A ti si obvykle auto kupují na práci a každodenní ježdění.

Takže vůz už víc než rok nabízí český autobazar a pokud chcete, můžete si ho prohlédnout v Pardubicích. Viz odkaz na inzerát pod obrázkem.

PS. Kdybychom chtěli být ještě rejpavější, pak je kvalita autobazaru celkem patrná i z množství překlepů v popisu historie a výbavy, včetně jednoho zřetelného nesmyslu a to v infomaci, že má octávie "automatické zapnutí brzdovách světel při nouzovém brždění". 

Jde spíš o neznalost, než úmysl. Prodejce má na mysli automatické zapnutí výstražných světel při nouzovém brždění, nicméně to vypovídá o jeho znalosti problematiky obecně.

—————

Zpět


Je pro vás uvedený příklad srozumitelný nebo máte lepší?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Stavební spoření, hypotéky, úvěry nejen na bydlení, pojistění a investice Přelouč a Pardubice:

www.finpa.cz