Animovaný film Mary a Max upozorňuje na Aspergerův syndrom

11.12.2018 13:38

V záplavě informací k Seznamem uvedenému filmu Mary a Max (2009) chybí zmínka o tom, že ho v roce 2009 produkovala společnost Icon Productions, která patří Melu Gibsonovi. Bylo to tři roky po to, co opilý nadával na Židy a od té doby byl v Hollywoodu na černé listině.
Přitom Icon Prod. si Gibson původně založil potom, co v roce 1989 marně sháněl producenta svého vysněného Halmeta (1990). Od té doby pod její hlavičkou vznikly prakticky všechny filmy, ve kterých hraje nebo je režíruje, takže se mu daří udržovat si nezávislost na velkých hollywoodských studiích a točit si podle sebe.
No a kromě toho si dělá radost a produkuje nízkorozpočtové filmy jako třeba právě tenhle oceňovaný animák.
A všichni, kdo nesnáší Mela Gibsona, protože chlast a antisemitismus, by se na něj rozhodně neměli dívat. Sledováním Gibsonova díla podporujete holocaust!

Jinak zde si dovolíme odcitovovat z Wikipedie, co je to Aspergerův syndrom:

Aspergerův syndrom (AS) patří mezi poruchy autistického spektra. Vyznačuje se především potížemi v komunikaci a sociálním chování, které jsou v rozporu s celkově dobrým intelektem (u některých jedinců může být i velmi nadprůměrný) a řečovými schopnostmi (pasivní slovní zásoba bývá velmi bohatá, vývoj řeči není opožděn). Jedná se o celoživotní úkaz, který je potenciálně handicapem. Lidé s Aspergerovým syndromem mívají problém porozumět ironii, najít si přátele, jsou snadno manipulovatelní. Na druhou stranu bývají upřímní, bez problému porozumí psaným pravidlům a mívají velmi dobrou paměť. Tuto poruchu identifikoval a popsal rakouský pediatr Hans Asperger (1906 – 1980) v roce 1944, který v 40. letech 20. století přispěl k pochopení autismu. Porucha byla nazývána autistická psychopatie až do roku 1981, kdy ji britská psychiatrička Lorna Wingová začala nazývat Aspergerův syndrom.

—————

Zpět


Taky vás štvou lidi kritizující Mela Gibsona?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Stavební spoření, hypotéky, úvěry nejen na bydlení, pojistění a investice Přelouč a Pardubice:

www.finpa.cz